Ako na správnu údržbu kočíka?

Rovnako ako o akékoľvek iné športové vybavenie, i o kočík je potrebné sa starať a venovať mu starostlivosť, vďaka ktorej zostane dlho funkčný aj pekný na pohľad. Nemusíte sa ale báť - stačí pár jednoduchých úkonov a kočík budete mať dlho ako nový! 

Poťahy

Aby si poťahy uchovali žiarivú farbu, dávajte si pozor na prudké letné slnko, a ak je to možné, nenechávajte na ňom kočík zbytočne dlho stáť. Prázdny kočík potom uskladnite radšej vnútri, nie napríklad na slnku na balkóne. Pri daždi potom vždy použite kvalitnú pláštenku na kočík, aby ste predišli vzniku škvŕn.

Pokiaľ kočík ušpiníte, môžete odnímateľné časti zložiť a podľa pokynov výrobcu vyprať buď na 30 ° C v práčke (nepoužívajte agresívne bieliace čistiace prostriedky) alebo v ruke. Látkový poťah potom čistite hubkou a šetrným pracím prostriedkom - vždy však vyčistite celý diel a nie iba jedno miesto, inak by mohli vzniknúť škvrny. Po praní nikdy kočík nesušte na priamom slnku, kde by látka vybledla, ani u ohňa či kachlí, kde by sa mohla poškodiť teplom.

Kolieska

Najmä športové kočíky a golfové kočíky často prejdú nepriaznivým terénom, preto je potrebné po návrate vyčistiť od najväčších nečistôt (napríklad blata), aby sa kolieska nepoškodila. Podľa typu kočíka je vhodné kolieska tiež občas prifúknuť a namazať (frekvenciu premazávanie aproximujte spôsobu užívania kočíka), aby ste zaistili hladký chod a zabránili vŕzganie kočíka.

Kovová konštrukcia

Kovová konštrukcia kočíka je k poškodeniu najnáchylnejšou v zime a vo vlhku. Najmä pri prechádzkach po upravených chodníkoch na kov pôsobí nielen roztopený sneh, ale tiež agresívna soľ, ktorú treba po príchode domov odstrániť suchou handričkou. Kočík nenechávajte dlho stáť vo vlhkom prostredí a po zime vykonajte dôkladnejšie údržbu - zložte a umyte kolieska, premažte je a ošetrite kovové časti kočíka vhodným konzervačným prostriedkom. Za poskytnutú starostlivosť sa vám kočík odmení dlhou a bezproblémovou službou!


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Sme veľmi spokojní s dodaným tovarom,doručené v uvedenom termíne. Ďakujeme.

Overený zákazník,

Promptne vybavenie sme spokojní

Overený zákazník,

Komunikacia super,dodanie v poriadku a rychlo

Overený zákazník,