Ako si vybrať ŠPORTOVÝ KOČÍK ?

Vaše Ratolesti sú každým dňom vnímavejšie a už ich nebaví len ležať, chceli by pozorovať svet už iba v sede?! Potrebujete pre nich niečo nové, praktické a zároveň pohodlné?!

Každý má svoju predstavu o tom najlepšom, najkrajšom, najštýlovejšom športiaku. Častejšie prechádzky nielen v meste sa stávajú každodennou činnosťou. Jednoducho treba prejsť na vyšší kočíkový level !!! Nech sa páči my v buggies.sk vám ponúkame tie športové kočíky, ktoré považujeme za kvalitné, praktické, štýlové, ultraľahké , elegantné, kompaktné, spoľahlivé, komfortné, univerzálne a bezpečné.

Najdôležitejšie je, aby ste si zadefinovali, čo od kočíka očakávate a na základe toho si vybrať ten najlepší. Naša ponuka je široká a veríme, že si vyberiete TOP športiak

 

Ku každému kočíku je samozrejmosťou príslušenstvo, ako napríklad moskytiera, pláštenka, madlo, slnečník, vaničku, vajíčko, stupienok pre druhé dieťa, tašku, držiak na nápoj .....

 

NIEČO O ŠPORTOVOM KOČÍKU

 • Športový kočík je určený pre deti od 6 mesiacov, no iba v prípade, že sa dá opierka chrbta polohovať takmer do roviny. V športiaku má sedieť, vykukovať, nevypadnúť, vegetiť, ale aj spať.  

 • Nosnosť športových kočíkov je väčšinou 15 kg, ale nájdu sa aj kočíky s väčšou nosnosťou. Dnes už má každý športový kočík zabudované bezpečnostné pásy, bezpečnejšie sú 5-bodové.

 • Na kočíku by nemalo chýbať ani kvalitné odpruženie a zosilnený rám na stlmenie nárazu.

 • Športové kočíky sú skladacie a niektoré z nich majú prehadzovacia rukoväť - môžete si nastaviť kočík tak, že budete mať dieťatko na očiach, alebo naopak, môžete mu dopriať rozhľad v smere jazdy.

 • Veľkou výhodou hlavne pre vyšších rodičov sú rukoväte, ktoré sa dajú výškovo polohovať. Pokiaľ plánujete voziť v športovom kočíku aj staršie dieťa, je dobré, aby bol kočík dostatočne priestranný a s dostatočnou nosnosťou.

 • Je potrebné si zvážiť či budete sportový kočík prepravovať aj v aute. V tom prípade je nutné zamyslieť sa nad rozmermi kočíka v zloženom stave a aj nad váhou. NIektoré športové kočíky sú vynikajúce v teréne, ale keď sa zložia, tak Vám zaberú takmer celý kufor.

 

PREDSTAVUJEME VÁM NAJLEPŠIE ZNAČKY ŠPORTOVÝCH KOČÍKOV

BABY JOGGER - kočíky hollywoodskych hviezd

Značka Baby Jogger je vedúcou značkou v kategórií kočíkov určených na beh a kočíkov vhodných do každého terénu. Kočíky z rodiny Baby Jogger sú moderné, dôkladne vyrobené a veľmi praktické. Boli projektované v športovom štýle a vďaka tomu sú vhodné pre aktívnych rodičov. 

Naša skúsenosť: niektoré kočíky majú nosnosť až do 34 kg, ľahké ovládanie, kočík zložíte jednou rukou za sekundu.

Baby Jogger City ELITE

Kvalitný a dokonale prepracovaný kočík určený aj pre väčšie deti. V tomto kočíku je cítiť praktičnosť a kvalitu v každom smere. Sity Elite je SUV medzi športovými kočíkmi. So svojími veľkými kolesami a vysokou nostnosťou Vám City Elite dopraje luxus a pohodlie v akomkoľvek teréne. Tento kočík Vám umožní ísť off-road štýlovo. Neopomenuteľnú a mimoriadne praktickú výhodu poskytuje patentovaný  systém Baby Jogger - skladanie kočíka jednou rukou. Polohovateľné mäkké sedadlo, ktoré sa dá rozložiť do ľahu. Možnosť pretvoriť kočík na dvojičkovský alebo súrodenecky sú ďaľši výhody, ktoré robia z tohto kočíka jedného z favoritov na víťaza v kategórii najlepší športový kočík roku 2014.

  

Skúsenosť zákazníkov: "City elite je perfektny kočiar, mám ho tiež uz vyše roka a môžem ho vrelo odporučiť, najväčšia výhoda tohto kočiara je, že ma vysoku nostnosť až 34kg, ostatné kočiare sú do 15kg, ciže ak máte veľke a tažké dieťa, je tento kočiar super, veľmi ľahko ovladateľný, skladá sa ľahko, uložný priestor je veľky, zatiaľ som nenaslša žiadne negatíva, môžem vrelo odporučiť, je do všetkých terénov, "

 

Baby Jogger FIT JOGGER

je určený najmä pre aktívnych a športovo založených rodičov, ktorí aj pri športe chcú mať pri sebe svoje dieťa a ani pri dieťati sa nechcú vzdať športovania. Kočík je prispôsobený pre beh alebo jazdu na kolieskových korčuliach. FIT JOGGER je konštruovaný pre rýchlosť a vyznačuje sa mimoriadne ľahkou konštrukciou. KOčík je vybavený ručnou brzdou, ktorá Vám umožní mať kontrolu nad kočíkom aj v plnej rýchlosti. Kočík ponúka zaaretovanie predného kolesa, čo umožňuje ísť rýchlo rovno a pritom držať správnu stopu. Sedadlo tohto kočíka bolo vyvinuté pre komfort. Sklápa sa skoro do horizontálnej pozície a je vybavené ventilačnými otvormi a vyťahovacou prikrývkov do zlého počasia. Vaše dieťatko sa tak bude cítiť komfortne a bezpečne, zatiaľ čo vy športujete.

 

 

Kočíky Concord

Nemecká kvalita a spoľahlivosť = kočíky CONCORD. Pokiaľ hľadáte funkčné kočíky a požadujete kvalitu bez kompromisov, tak kočíky Concord sú pre Vás správnou voľbou.

Naša skúsenosť: športové kočíky, v ktorých sa spojuje design, praktickosť, spoľahlivosť. Vhodné do mesta aj do terénu. Po zložení rozmery XXS

Concord NEO

Concord Neo, maximálnu funkčnosť a kvalita

Hľadáte výnimočný kočík, ktorý splní všetky Vaše požiadavky na funkčnosť? Mal by byť taký kočík svojím prevedením nápaditý a neopozeraný? V tom prípade si určite zamilujete kočík Concord Neo, rovnako ako množstvo slovenských i zahraničných celebrít. Tento športový model bol navrhnutý tak, aby spĺňal rôznorodá priania náročných rodičov, a pri jeho výrobe boli brané do úvahy aj najmenšie detaily. S kočíkom Concord Neo je cestovanie lepšie, než kedy predtým.

Concord Neo má výnimočný podvozok

Model Concord Neo je navrhnutý pre rodičov, ktorí chcú brať kočík všade so sebou. Podvozok kočíka je tvorený dvoma veľkými a dvoma malými kolieskami. Má unikátnu konštrukciu s prednou osou v tvare písmena Y. Vďaka tomu je kočík ľahko ovládateľný ako trojkolka a pritom stabilný a bezpečný ako štvorkolesový kočík.

Nemecká firma Concord myslela pri navrhovaní kočíka Neo samozrejme aj na rodičov. Ovládanie kočíka Vám uľahčí výškovo nastaviteľné madlo, pri dlhších prechádzkach oceníte priestranný úložný priestor na podvozku kočíka. Poťahy možno z kočíka ľahko sňať a následne vyprať. Nutné dodať, že materiál poťahu je odolný, dostatočne priedušný a nedráždi jemnú detskú pleť.

Zložený: 74 x 61 x 39

Hmotnosť: 11,2 kg

 

Concord WANDERER

Ďalší horúci kandidán na najlepší športový kočík roku 2014 - Kočík ktorý pôjde všade s Vami. 

Nový CONCORD WANDERER je univerzálny kočík, ktorý pôjde všade s Vami, do akéhokoľvek terénu. Je vybavený robustnými a odolnými kolesami, odpružením všetkých kolies a špeciálnym elastometrickým odpružením zadných kolies. Výsledkom je, že CONCORD WANDERER vždy garantuje bezpečnú a tichú jazdu, nielen na asfalte, ale aj na nezpevnených lesných chodníkoch. 

Hliníkový rám s výzorom horského bicykla je výrazom športových charakteristík kočíka. Tento všestranný kočík combinuje praktickú funkcionalitu s mimoriadne pohodlným sedením. Priestranné sedadlo kočíka CONCORD WANDERER poskytuje dieťaťu mnoťstvo miesta a môže byť otočené tak v smere ako aj proti smeru jazdy. Dlhé zadné operadlo je možné sklopiť jediným jednoduchým pohybom skoro až do horizontálnej polohy, čím umožní dieťatku sa pohodlne vystrieť a relaxovať počas jazdy. Extra veľký slnečník je možné kombinovať s dodatočnou šatkou, čím sa dosiahne optimálna ochrana pred slnečnými lúčmi.  Kočík sa spolu so sedadlom skladá do kompaktného tvaru pre prepravu. 

Keď zvážime všetky pre a proti, tak musí jednoznačne vyplynúť, že priamočiary koncept kočíka CONCORD WANDERER z neho robí absolútne výnimočný produkt.

Zložený: 69 x 50 x 39

Hmotnosť: 13.5 kg

 

Kočíky Quinny

Holandská značka kočíkov Quinny ponúka vynaliezavé riešenia pre moderných rodičov. Či už chcete ísť na nákupy, dovolenku alebo stráviť príjemné odpoludnie s kamarátkou pri káve alebo sa prejsť do parku, Quinny vám ponúka voľnosť, ktorá vám vyhovuje.

Motto Quinny: "Kočíky Quinny. Walk Your Way."

Naša skúsenosť: kočíky patria do ľahšieho terénu, patria medzi mestské kočíky, skvelý design aj pre náročných rodičov.

Quinny Moodd

je ultra moderný kočík. So svojím dizajnom zaručí že budete stredobodom pozornosti, kdekoľvek sa ukážete. Je určený hlavne do mestského prostredia a výnimočne dobre sa mu darí v nákupných centrách. V prípade potreby je ale schopný zvládnuť aj ľahší terén. Má unikatný systém automatického rozkladania. Stlačením jedného tlačidla sa kočík skoro sám zloží. Predné kolesá sú otočné o 360 stupňov.

  

Rozmery a hmotnosť :

Zložený 80 x 66 x 31 cm

Hmotnosť: 15,1 kg

 

Quinny Buzz Xtra

Dokonalá kombinácia dizajnu, komfortu a ľahkej manipulácie zo strany užívateľa.
Vďaka unikátnemu hydraulickému systému sa Quinny Buzz Xtra sám automaticky rozloží. Pohodlné sedadlo možno nainštalovať v obidvoch smeroch ako po smere, tak i proti smeru jazdy. Navyše ho možno v kombinácii s autosedačkou Maxi-Cosi či so skladacím lôžkom používať už od narodenia. Nápaditý vzhľad, vysoký stupeň komfortu a ľahká manipulácia - to všetko by ste u iného výrobku tejto kvality len ťažko hľadali. Quinny Buzz Xtra Vám dáva pocit úplnej slobody.

 

Rozmery a hmotnosť :

Zložený 80 x 60 x 20 cm

Hmotnosť: 12 kg

 

,, Kočík je výborný dostanem sa s nim kdekoľvek, som veľmi spokojná a odporúčam,"  spokojnosť maminy

 

Quinny Speedi Pack

Trojkolesový kočík Quinny Speedi je už dlhšiu dobu mimoriadne obľúbený medzi rodičmi, ktorí na ňom oceňujú nižšiu hmotnosť, skladnosť podvozku a jednoduchú manipuláciu. Kočík Speedi je veľmi priestranný. Má polohovací opierku chrbta i nôh. Bezpečnosť dieťaťa zaisťujú 5-bodové pásy a odnímateľné madlo. Rukoväť môžete teleskopicky vysúvať. Pohodlnú jazdu v meste aj v teréne zabezpečujú veľké nafukovacie kolesá, predné koleso je otočné s možnosťou aretácie. Ľahká alumíniová konštrukcia sa jednoducho skladá do menších rozmerov. Kočík sa ponúkame výhradne v kombináciu s vaničkou a preto je možné ho používať od narodenia.

 

Rozmery a hmotnosť :

Zložený 85 x 53,5 x 30,5 cm

Hmotnosť: 12,6 kg

 

Kočíky MAXI-COSI

Maxi-Cosi sa snaží docieliť jedno: umožniť rodičom dostať sa z bodu A kamkoľvek, kde chcú byť, pohodlne, bezpečne a štýlovo. Preto navrhli celú radu kočíkov tak, aby vyhovovali každej potrebe. Či už zháňate ľahký, ľako prenosný kočík na rychlé výlety do obchodu alebo robustnejší kočík na menej udržiavané cesty, verte, že s kočíkmi Maxi-Cosi bude společne strávený čas ešte väčšou zábavou aj na menej udržiavaných cestách.

Naša skúsenosť: stabilné kočíky vhodné aj do ťahšieho terénu. Jedná a o plnohodnotné športové kočíky.

Maxi-Cosi Mura plus

Dá sa povedať prototyp športového kočíka. Je široký, robustný s masívnymi penovými kolieskami schopnými zvládnuť akýkoľvek terén. Je k dispozícii aj ako štvorkolka, ale aj ako trojkolka. Mura je vhodná aj na pláž, do lesa, či do mesta. Sedačku je možné nastaviť po alebo proti smere jazdy. Jedná sa o novú vylepšenú verzia obľúbeného kočíka Mura. Oproti predošlým kolekciám je Mura Plus vybavená naozaj priestrannou korbičkou, ktorá dostatočne chráni dieťa pred nepriazňou počasia. Ďalšou zmenou prešli aj kolesá kočíka, ktoré sú teraz penové. To znížilo celkovú váhu kočíka. Jednou z mála nevýhod tohto kočíka sú jeho pomerne veľké rozmery v zloženom stave. Tento kočík sa preto nehodí na časté prevozy autom.

 

Rozmery a hmotnosť :

Zložený 107 x 51 x 65 cm

Hmotnosť: 15,8 kg

 

Maxi-Cosi Elea

Kočík Maxi-Cosi Elea ponúka maximálnu skladnosť pri zachovaní pohodlia pre vás aj vaše dieťa. Pevná vonkajšia časť sedačky chráni dieťa, zatiaľ čo mäkko polstrovaný poťah dopraje dieťaťu pohodlnú jazdu. Plne sklopná opierka chrbta je ideálne, ak chcete bábätku dopriať trochu odpočinku. S otočným sedením sa dieťa môže pozerať na vás či objavovať svet okolo seba. Možnosť kombinácie s hlbokým lôžkom alebo autosedačkou je samozrejmosťou.
Vďaka odpruženému podvozku možno kočík použiť do mesta či od terénu. Jedná sa však skôr o mestský typ kočíka pre občastné výlety do prírody.

 

Kočíky BRITAX

Značka kvality, rovnako ako ten, kto udáva vývoj technológiu a designu. Zaisti vám, aby sa výrobok ľahko používal a boli aj štýlové. Šikovné kočíky anglickej značky BRITAX skrížili športový kočík s golfovým kočíkom.

Britax B-motion

B-MOTION je ľahký športový kočík vhodný hlavne do mesta, alebo do ľahšieho terénu. Ľahko sa skladá a po zložení je veľmi kompaktný a vhodný na prepravu autom. Má jednoduchý skladací mechanizmus pomocou jednej ruky s výškovo nastaviteľnou rukoväťou - to všetko pre váš ľahší život. Kvalitné zadné odpruženie zaručuje vášmu dieťaťu plynulú jazdu a vďaka gumovým kolesám plneným vzduchom si poradíte v akomkoľvek teréne. Odnímateľné adaptéry CLICK & GO ® umožňujú upevniť prenosnú autosedačku BABY-SAFE, BABY-SAFE Sleeper alebo hlbokú vaničku priamo na podvozok kočíka, a vytvoriť tak ideálny cestovný systém.

,,Kupili sme si ho nedávno zatiaľ som veľmi spokojná je ľahučky. Kolesa su prispôsobené aj do terenú takže z toho sa tešíme,"spokojní rodičia

Rozmery: 105 x 58 x 100 cm

Rozmery po zložení: 27 x 58 x 70 cm

Hmotnosť kočíka: 10.50 kg

 

Britax B-smart

jNajpredávanejší športový kočík Britax v uplynulých rokoch. Kočík Britax B-SMART 4 je väčšia stabilný kočík, napriek tomu je vďaka hliníkovej konštrukcii ľahký a po zložení prekvapivo malý. Disponuje veľkou variabilitou. Štvorkolesová verzia sa lepšie hodí do mesta.

Britax B-SMART 4 veľmi variabilný kočík s obojsmerným sedadlom a množstvom ďalších nastavení.

Hlavná charakteristika sedadlo po i proti smeru jazdy polohovanie do úplného ľahu opierka chrbta a nôh polohovateľná zvlášť výškovo nastaviteľná rukoväť nastaviteľná výška striešky možno vytvoriť cestovný systém

Rozložený kočík: 115 x 98 x 62

Zložený kočík: 29 x 110 x 62

Zložený aj so sedákom: 36 x 110 x 62

Váha: 12 kg

PHIL&TEDS - Novozélandská kvalita bez kompromisov

Značka Phil&Teds ponúka výrobky pre náročných klientov. Kočíky sú špecifické jedinečným dizajnom, konštrukciou i využitím pre súrodencov s rozdielnym vekom. Kočíky sú mimoriadne spoľahlivé a boli testované v Novozélandských horách. Slogan Phil&Teds je "Žiť a užínať". Výrobky umožňujú rodičom  uniknúť z kojeneckého života novorodenca a žiť so svojimi ratolesťami plnohodnotný život.

Naša skúsenosť: kočíky patria medzi stabilné kočíky s nosnosťou do 25 kg, kočíky majú výnimočné dobre vyriešenú možnosť prepravy dvoch detí zároveň, pričom si stále zachovávaju svoj kompaktný vzdľad a nepôsobia ako "autobus".

Phil&Teds VIBE 2

úžasný kočík, s oceneným dizajnom a skvelou kvalitou. Kedykoľvek si môžete zapojiť prídavné sedadlo pre druhé dieťa. Kočík Vibe2 je vhodný aj od narodenia do cca 5 rokov.
Dá sa s ním ísť aj do ťažšieho terénu, vzhľadom na to že kočík je veľmi stabilný. Vibe 2 Vás očarí svojím nadčasovým a zároveň moderný designom. Ponúka viac pozícií - od sedu až do úplného ľahu.
Prídavné sedadlo pre druhe dieťatko Double Kit umožňuje zmenu Vibe2 na súrodenecký kočík. Double kit sa nedodáva ako súčasť balenia, ale je ho nutné dokúpiť samostatne.
Aj keď je používaný ako súrodenecký kočík, ani pri dvoch deťoch nestráca ľahkosť manipulácie.
  

Váha kočíka: 10kg
Nosnosť:
Jedno dieťa do 25kg
Jedno dieťa a batoľa 40kg (15kg vzadu)

ROZMERY: 75,9 x 55,8 x 21,8 cm (bez kolies)

 

Phil&Teds Promenade

extratrieda, Rolce-Royce medzi športovými kočíkmi. Pokiaľ chcete vyniknúť kdekoľvek prídete, tak kočík Promenade je pre Vás tá najlepšia voľba. So svojím luxusným designom zaujme na prvý pohľad. Taktiež má hlavnú výhodu značky Phil&Teds - za pomoci double kitu je možné vytvoriť ultramoderný, štýlový súrodenecký kočík. Jedná sa o absolútnu špičku ako v športových, tak aj súrodeneckých kočíkoch, čomu však zodpovedá aj cena.

Nosnosť kočíka a double kitu : 16 kg

 

 

 

ZÁVER: AKO VYBRAŤ SPRÁVNY ŠPORTOVÝ KOČÍK.

Veríme, že sme vám pomohli objasniť prečo a ako si vybrať ten najlepší športový kočík pre Vás. Ponúkame vám len tie najlepšie značky športových kočíkov. Z našich skúsenosti vám môžeme odporučiť značky BABY JOGGER, CONCORD a BRITAX patria medzi najspoľahlivejšie a veľmi kvalitné športové kočíky s vynikajúcimi inováciami, ktoré oceníte pri bežnom používaní.

Ak si ale ešte stále neviete si vybrať spomedzi kočíkov, vytvorili sme pre vás jednoduché a rýchle riešenie, ktoré vás usmerní vo voľbe vaších favoritov:

 • Pre modernú rodinu, ktorá nechce ostať pri ,,jednom“ – PHIL&TEDS

 • Univerzálny vo všetkych smeroch – CONCORD

 • Pre aktívnych rodičov – BABY JOGGER

 • Priaznivci mestského dizajnu – QUINNY

 • Terén – pro – MAXI-COSI

 • Skvelá cena a kvalita - BRITAX


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Sme veľmi spokojní s dodaným tovarom,doručené v uvedenom termíne. Ďakujeme.

Overený zákazník,

Promptne vybavenie sme spokojní

Overený zákazník,

Komunikacia super,dodanie v poriadku a rychlo

Overený zákazník,