Detské kočíky - zaostrené na vlastnosti

Zháňanie toho správneho detského kočíka nie je nič jednoduché - zvlášť, keď potrebujete, aby kočík bol nielen pekný, ale aj funkčný, pohodlný pre dieťa aj pre vás, a vydržal bez závad slúžiť tri, šesť, alebo viac rokov. Na čo sa pri výbere obzerať a na čo si dať pozor? Prinášame vám niekoľko praktických tipov.

Typy kočíkov

Čo sa tvaru a prevedenia týka, existuje niekoľko hlavných typov kočíkov - hlboké kočíkyšportové kočíkygolfky a kombinované kočíky, ktoré združujú hneď niekoľko variant (napríklad športové kočíky a hlboké kočíky). Pred nákupom sa vždy zamyslite, kde a ako budete s kočíkom jazdiť, a či sa vám viac hodí pevný kočík, s ktorým môžete bez problémov na výlety aj do terénu, alebo radšej ľahší, ľahko manipulovateľný kočík do mesta. Ak už máte vybrané, vyskúšajte si tiež kočík rozložiť a zložiť, aby ste sa presvedčila, že to ide ľahko, a nebude problém kočík skladať treba niekoľkokrát denne.

Značky kočíkov

Značiek už dnes nájdete nepreberné množstvo - od mnohokrát pochybných kúskov z Číny či Poľska po špičkové kúsky ako sú kočíky Concord alebo Quinny. Rozhodne odporúčame pri výbere hľadieť na kvalitu - lacný kočík síce môže vyzerať na prvý pohľad dobre, ale pri častom jazdení na seba závady na nekvalitnom materiáli nenechajú dlho čakať. Môže sa tak ľahko stať, že nakoniec budete musieť kúpiť kočík nový. Medzi najobľúbenejšie značky, z ktorých Slováci najčastejšie vyberajú, patrí napríklad kočíky Concord, Maxi-CosiPhil & TedsBritax / Römer alebo napríklad kočíky Quinny.

Príslušenstvo ku kočíkom

Dôležitou položkou pri výbere kočíka je aj príslušenstvo - pýtajte sa, či ku kočíku patrí autosedačka, kabela na zavesenie na riadidlá, slnečník, pláštenka cez kočík a tak ďalej. Možno sa to teraz zdá ako drobnosť, ale dodatočný nákup sa môže nepríjemne nasčítať a predražiť. Ohľadne príslušenstva spravidla platí, že značkové modely ako napríklad kočíky Concord alebo Maxi-Cosi majú v cene kočíka väčšie množstvo príslušenstva, ako lacnejšie varianty.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Sme veľmi spokojní s dodaným tovarom,doručené v uvedenom termíne. Ďakujeme.

Overený zákazník,

Promptne vybavenie sme spokojní

Overený zákazník,

Komunikacia super,dodanie v poriadku a rychlo

Overený zákazník,